Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach od 1 marca 2018 r. realizuje projekt pn. „Kompleksowe wsparcie aktywności zawodowej osób powyżej 29 roku życia z terenu województwa świętokrzyskiego (3 edycja)”.
Głównym celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia 192 osób powyżej 29 roku życia (w tym 94 kobiet) z woj. świętokrzyskiego, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Inicjatywa skierowana jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy i biernych zawodowo.
Dla uczestników przygotowana została specjalnie skomponowana oferta, oparta na badaniach i analizie aktualnej sytuacji na rynku pracy i zapotrzebowania pracodawców, a także dostosowana do potrzeb grupy osób objętych inicjatywą. Zrealizowanie wszystkich działań projektowych umożliwi zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego, czego bezpośrednim efektem będzie podjęcie pracy przez osoby dotychczas pozostające bez zatrudnienia.
Aby osiągnąć postawiony cel, Zakład Doskonalenia Zawodowego oferuje uczestnikom:
- indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe
- kursy zawodowe ze stypendium
- 3-miesięczne staże ze stypendium
- pośrednictwo pracy
Udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.
Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 2 542 099,01 PLN
Projekt realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Otwarty rynek pracy, Działanie 10.2 Działania na rzecz podniesienia aktywności zawodowej osób powyżej 29 roku życia, Poddziałanie 10.2.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób powyżej 29 roku życia pozostających bez zatrudnienia (projekty konkursowe). Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dla kogo jest nasz Projekt?
Projekt skierowany jest do 192 osób dorosłych, które mają ukończone 30 lat, zamieszkują na terenie województwa świętokrzyskiego, są bezrobotne lub bierne zawodowo oraz znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji, tj. należą do przynajmniej jednej z poniższych kategorii:
- kobiety
- osoby z niskimi kwalifikacjami*
- osoby długotrwale bezrobotne**
- osoby po 50 roku życia
W przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne w MUP/PUP, wsparcie może być kierowane wyłącznie do osób, dla których ustalono I lub II profil pomocy.
*wykształcenie do średniego włącznie
**powyżej 12 miesięcy na bezrobociu
Jakie oferujemy wsparcie w ramach Projektu?
- doradztwo grupowe i indywidualne (opracowanie Indywidualnego Planu Działania)
- wysokiej jakości kursy
- pośrednictwo pracy
- 3-miesięczne staże zawodowe
Co zyskasz biorąc udział w Projekcie?
- bezpłatny udział we wszystkich formach wsparcia przewidzianych w Projekcie
- stypendium szkoleniowe (ok. 6 zł/godz.)
- stypendium stażowe (ok. 1000 zł/m-c)
- materiały dydaktyczno-piśmiennicze
- odzież ochronną/roboczą na kurs/staż
- poczęstunek/ciepły posiłek
- zwrot kosztów dojazdu